Cięcie gazowe, zwane także tlenowym, jest powszechnie stosowaną metodą rozdzielania metali, ze szczególnym uwzględnieniem stali niskostopowych i niskowęglowych. Podczas cięcia gazowego materiał podgrzny jest do temperatury zapłonu, a następnie poddany spaleniu i wydmuchaniu płynnych tlenków metalu za pomocą strumienia tlenowego pod dużym ciśnieniem.

Cięcie gazami pozwala uzyskać dobrą jakość cięcia w bardzo dużym zakresie jego grubości, zachować prostopadłe krawędzie cięcia, daje też możliwość cięcia pod różnym kątem.

Cięcie plazmowe polega na rozdzielaniu materiałów przewodzących prąd (stal węglowa i stopowa, aluminium i jego stopy, mosiądz, miedź, żeliwo) za pomocą wytwarzającego ciepło łuku plazmowego, który jarzy się między elektrodą a obrabianym surowcem. Obróbkę można wykonywać ręcznie lub w sposób zmechanizowany.

W ECAD świadczymy usługi cięcia plazmowego blach ze stali niskowęglowych, nierdzewnych i kwasoodpornych. Tniemy materiały cienkie bez ryzyka nadpalenia kawędzi, uzyskując wąską szczelinę cięcia i minimalne odkształcenia cieplne.

Wycinarka  Stigal DYNAMIC

to najszybsza w Europie przecinarka plazmowa klasy High End. Do naszej wycinarki dołączony jest agregat plazmowy HyperTherm 130xD w technologii HD. Dzięki zastosowaniu tak zaawansowanych urządzeń, jesteśmy w stanie wykonać produkty o bardzo dużej jakości bez utraty szybkości. Nasza przecinarka doskonale radzi sobie z detalami, których produkcja za pomocą lasera jest mało wydajna i nieopłacalna.

usługa cięcia plazmą i gazem

Dane techniczne Stigal Dynamic:

  • Pole pracy 3000x1500mm
  • Cięcie gazem do 50mm
  • Cięcie plazmą do 30mm
  • Cięcie blachy z:
    – dla stali czarnej: cięcie z przebiciem do 25 mm, cięcie od krawędzi do 40 mm
    – dla stali nierdzewnej: cięcie z przebiciem do 20mm, cięcie od krawędzi do 25 mm*
    – dla aluminium: cięcie z przebiciem do 20 mm, cięcie od krawędzi do 25 mm*

Przykładowe zastosowania:

Precyzyjne cięcie plazmowe - usługi

Usługa cięcia plazmą i gazem:

W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z naszym specjalistą pod numerem telefonu +48 697 2700 61 lub mailowo: biuro@ecad.com.pl. Odpowiemy na wszystkie pytania oraz postaramy się dobrać najbardziej efektywną i wydajną metodę na wykonanie zadanego zlecenia. Ważnym elementem naszej działalności jest biuro projektowe oraz zaawansowany skaner 3D, dzięki którym jesteśmy w stanie w krótkim czasie odwzorować lub zaprojektować każdy detal.

Poniżej film z przykładowego cięcia Stali konstrukcyjnej #15mm przy użyciu naszej wycinarki plazmowej Stigal Dynamic:

Jeżeli prowadzisz duży zakład produkcyjny skontaktuj się z nami ponieważ posiadamy doświadczenie w utrzymaniu ruchu oraz reakcji na zlecenia serwisowe. Współpracujemy z fabrykami z województwa łódzkiego i jesteśmy w stanie szybko przywrócić linię produkcyjną do 100% wydajności. Dzięki nowoczesnym skanerom oraz dużej ilości sprzętu jesteśmy w stanie dorobić praktycznie każdą część więc dobrze jest mieć taką opcję awaryjną w pogotowiu. 

Posiadamy duże doświadczenie w wycinaniu plazmowym oraz gazowym dlatego poniżej przykładowe realizacje:

image
https://ecad.com.pl/wp-content/themes/hazel/
https://ecad.com.pl/
#EDB44D
style1
paged
Loading posts...
/home/abis/public_html/ecad/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
yes
yes
off
off
off

PL / EN / DE
Call Now Button